Kapadokya Alan Başkanlığı

Başkanlığımız Toplantı Salonunda Kapadokya Alanı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı düzenlendi.

Kapadokya Alan Başkanlığı sınırları içerisinde yer alan yerel idarelerin yöneticileri ile “Kapadokya Alanı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı” yapıldı.

Kapadokya Alan Komisyonu Başkanı Birol İNCECİKÖZ’ün başkanlığında, Alan Başkanlığı toplantı salonunda düzenlenen toplantıya belediye başkanları, kurum temsilcileri ve Kapadokya Alan Komisyonu üyeleri katıldı.

Alan Başkanlığı’nın bölgeyi koruma ve yaşatma adına yürüttüğü faaliyetler hakkında bilgilerin verildiği toplantıda belediyelerin beklentileri dinlendi. Belediyelerin dile getirdiği görüş ve beklentilerin dikkatle değerlendirileceğinin altı çizildi, Alan Başkanlığı ile yerel yönetimler arasındaki hızlı ve doğru bilgi akışının önemi vurgulandı.

Toplantıda ayrıca Kapadokya Alan Başkanlığı ile yerel yönetimlerin yürüttüğü tüm faaliyetlerin hız kazanması ve olası sorunların en kısa sürede çözümlenmesi adına atılacak adımlar istişare edildi. 

Alan Başkanlığı uzmanları tarafından incelenen ve Alan Komisyonu gündeminde görüşülen konular ile alınan kararlara yönelik işleyiş süreci hakkında Belediye Başkanları bilgilendirildi. Bu sürecin en doğru ve sağlıklı şekilde ilerlemesi adına yürütülen çalışmalar hakkında detaylı açıklamalarda bulunuldu.

Toplantıda, bölgenin kalkınması ve gelecek kuşaklara miras bırakılması noktasında Kapadokya Alan Başkanlığı’nın atacağı her adımın yanında yerel yönetimlerin görüş, öneri ve desteklerinin önemi üzerinde duruldu.

Bölgenin korunup gelecek kuşaklara aktarılması misyonu kapsamında iş birliği ile hareket etmenin önemi de dile getirildi.

Toplantının sonunda Kapadokya Alan Başkanlığı ile yerel yönetimlerin yürüttüğü her çalışmada birlik ve beraberlik mesajı verildi.