Kapadokya Alan Başkanlığı

Masal diyarı Kapadokya'nın masal gibi köylerine ziyaretlerimiz devam ediyor. Yeni durağımız: İBRAHİMPAŞA

Masal diyarı Kapadokya'nın masal gibi köylerine ziyaretlerimize devam ediyoruz. Ziyaretlerimizin yeni durağı İbrahimpaşa Köyü, özgün mimari yapıları ile Kapadokyamız adına çok önemli bir yere sahip; ama asıl sıcakkanlı sakinleriyle yürekleri ısıtan insanları, bu köyü diğer tüm köylerimiz gibi bölgede korunması gereken hazinelerimiz arasına katıyor. 

 
Köy kahvesinde bir araya geldiğimiz İbrahimpaşa sakinleri ile öyle koyu bir sohbete daldık ki doyamadık. Söze, Kapadokya Alan sınırlarımız içindeki köylerde yaşayan her vatandaşa Başkanlığımızın kapılarının açık olduğunu söyleyerek başladık. Bölgeye değer katacak faaliyetler ve projeler üzerine köy sakinlerimizle fikir alışverişinde bulunduk. Türk köylüsünün bilgeliği karşısında bir kez daha hayran kaldık. 
 
Masadan kalkarken, her vatandaşımızın bizleri her zaman ziyaret ederek Başkanlığımıza görüş, öneri ve sorunlarını iletebileceğini söyledik. Ve "Kapadokya Anadolu'nun kalbi, dünyanın gözbebeğidir" diyerek, bu eşsiz coğrafyayı yarınlara miras bırakmak için hep birlikte çalışacağımıza söz verdik.