Kapadokya Alan Başkanlığı

Kapadokya Alan Başkanlığı olarak Çavuşin Köyü muhtarı ve sakinleriyle köy kahvesinde bir araya geldik.

Alan Başkanlığı olarak Kapadokya yerel halkı ile istişare toplantılarımız devam ediyor. Ayvalı'dan sonra ikinci durağımız Çavuşin oldu. Köy muhtarı ve sakinleri ile birlikte köy kahvesinde bir araya geldik.

Başkanlığımız yetkilileri ve uzmanlarıyla birlikte köy halkının görüş, öneri ve beklentilerini dikkatle dinledik, sorularını yanıtladık. Bölgenin korunması, yaşatılması ve gelecek kuşaklara miras bırakılması noktasında atılacak adımlar konusunda köy sakinlerinin fikirlerini alarak bu görüşlerin Başkanlığımızca değerlendirileceği hususunun altını çizdik.

Tıpkı Ayvalı'da olduğu gibi Çavuşin Köyü sakinleri de bizleri çok sıcak karşılayarak bölgenin korunması, yaşatılması ve kalkınması adına yürütülecek her faaliyetin destekçisi olacaklarını belirttiler.

Kapadokya'nın doğal, kültürel ve turistik özelliklerini bilinçli birer vatandaş olarak korumanın herkesin asli görevi olduğunu vurgulayan Çavuşin Köyü sakinlerine bizleri güler yüz ve içtenlikle misafir ettikleri için teşekkür ediyoruz.çavuşin-nevşehir-kapadokya-alan-başkanlığı-toplantı-2.jpg


çavuşin-nevşehir-kapadokya-alan-başkanlığı-toplantı-8.jpg