Kapadokya Alan Başkanlığı

Alan Başkanlığımız Toplantı Salonunda “Bölge Mimarlar, Yapı Denetim Firmaları ve Belediye Temsilcileri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı” Gerçekleştirildi.

Kapadokya bölgesinde faaliyet gösteren mimarlar ve belediye temsilcilerinin katılımıyla Alan Başkanlığımız toplantı salonunda “Bölge Mimarlar, Yapı Denetim Firmaları ve Belediye Temsilcileri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

Nevşehir Valisi ve Kapadokya Alan Başkanımız Sayın İnci SEZER BECEL’in başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Kapadokya Alan Komisyon Başkanımız Sayın Birol İNCECİKÖZ, Kapadokya Alan Başkanlığı Teknik Başkan Yardımcımız Sayın Cihan ÇALIK ve Kapadokya Alan Başkanlığı İdari Başkan Yardımcımız Sayın Yunus BAŞAR; Kapadokya Alan Komisyonu Mimar üyeleri Sayın Özgür SEVİM ve Sayın Özge ÖZTÜRK YENİCE katıldı.

Toplantıda;

  • Uzun süreli devam eden projelerin mimari eksiklikleri,
  • Projelerin yapı denetim onayı alındıktan sonra Kapadokya Alan Başkanlığı’na iletilmesi gerekliliği,
  • Kapadokya Alan Başkanlığı uzmanları ile proje teklifi yapan mimarlar arasındaki iletişim aksaklıkları,
  • Komisyon toplantısına müellif mimarların mülk sahipleri ile katılımının sağlanması gerekliliği
  • Ve Koruma mevzuatı hakkında bilgilendirme konuları ele alındı.

Toplantı sonucunda: Kapadokya Alan Başkanlığı’nda konu beklemesinin söz konusu olmadığı, Başkanlığa sunulan mimari projelerin mevzuata uygun hazırlanması, müellif mimarlar ile Başkanlık uzmanları arasında daha sıkı iletişim kurulması konularında mutabık kalındı. mimarlar-toplantı-kapadokya-alan-başkanlığı-4.jpg