Kapadokya Alan Başkanlığı

SPORTİF FAALİYETLER KAPSAMINDA USUL ve ESASLAR ile KOTA BELİRLEME TOPLANTILARI DUYURUSU


Turizm Amaçlı Sportif Faaliyetler Usul ve Esasları ile 'Kota Belirleme' toplantısı, Nevşehir Valisi ve Kapadokya Alan Başkanı İnci SEZER BECEL başkanlığında 13.08.2021 tarihinde Kapadokya Alan Başkanlığı Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.
Sportif Faaliyetler Kapsamında Safari-Cip-ATV Firma Temsilcileri, At Çiftlikleri Sahipleri-Yetiştiricileri, Belediye Temsilcileriyle Beraber İlgili Usul ve Esaslar Çerçevesinde; faaliyet rotaları, kotalar, yönerge esasları ve ihtiyaçlar konuşuldu.
Kapadokya Bölgesi'nde atv-cip-safari turları, atçılık turizmi ve at turlarının sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıya Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren, Garnizon Komutanı Hüsamettin Erol ve bölgede hizmet veren At turu işletmecileri katıldı. Turizm Amaçlı Sportif Faaliyetler kapsamında düzenlenen toplantı için Vali Becel'e teşekkürlerini ifade eden Kapadokya Atçılığını Geliştirme Derneği Başkanı Rahmi Özgür; "Kapadokya’da 1000 üzerinde at, 100'lerce çalışan var. Yıllık 50.000 Saat üzerinde at binişi yaptırıyoruz. Buda bu at ve atçılığın Kapadokya için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Kapadokya’da atçılık binlerce yıllık bir gelenek, el birliği ile kültürümüze ve değerlerimize sahip çıkmamız gerekiyor. Bu amaçla birde Kapadokya Atçılık Festivali düzenlemek ve geleneksel hale getirmek istiyoruz. İnşallah hep birlikte Kapadokya atçılığı adına çok güzel şeyler yapacağız ve Türkiye’ye örnek olacağız’’ ifade etti.
İlerleyen günlerde sportif faaliyetler konusunda usul ve esaslar ile kota belirlenmesi hakkındaki duyurularımızın Başkanlığımızca ilgili tüm kurum ve işletmecilere resmi yazıyla da bilgi verileceği hususunu belirtiriz.IMG-20210813-WA0008.jpgIMG-20210813-WA0016.jpg